Kan basıncının düşük olması nadir olarak görülen bir durumdur. Genel olarak sağlık açısından her hangi bir tehlikesi yoktur; dahası tansiyonu düşük insanların daha uzun yaşasığını ve kalp ve böbrek hastalıklarına daha az yakalandıklarına dair bulgular mevcuttur. Bununla birlikteDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi bazı araştırmacılar tarafından sikulatuvar asteni (dolaşım zayıflığı denebilir) denilen bir hastalık tanımlamışlar ve bunun tedavisine yönelik oalrakDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi kan basıncını yükselten ilaç geliştirmişlerdir.
Grup Hepsi Fan Club - Düşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi
Tansiyon düşüklüğü olanlarda ani kalkışlar sırasında; hafif bir başağrısı ve zihin bulanuklığı olabilir. Bunu engellemenin en iyi yolu pozisyon değiştirirken dikkatli olmaktır.

Sürekli yorgunluk ve halsizlik hissedenlerin bazılarında sinirsel kaynaklı tansiyon düşüklüğü olduğu ileri sürülmektedir. Bu kişilerde uzun süre ayakta durmayaDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi egzersize veya sıcak ortamlarda uzun süre kalmaya bağlı olarak ani tansiyon düşmeleri meydana gelmektedir. Johns Hopkins Universitesinde gerçekleştirilen bir çalışmadaDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi bu tür rahatsızlığı olanlara bol-tuzlu diyet ve kan basıncını yükselten ilaç vermeyi müteakip hastaların %75 indeDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi

Benzer bir durum yaşlılarda da meydana gelebilir. Yaşlılarda özellikle yemeklerden sonra kanın sindirim organlarına hücum etmesine bağlı olarakDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon TedavisiDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi kan basıncının yüksekliğinden dolayıDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi göreceli olarak dolaşımda azalmış olan kanın hayati organlardan olan beyne pompalanmasının azalmaya uğramasıdır. Eğer böyle bir probleminiz varsaDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi günde en az 6 bardak su içerek damar içinde dolaşan kan miktarını arttırın ve yemeklerden sonra az bir miktar yürüyün.

Kan basıncı düşük olan yaşlılarda ölüm oranının daha fazla olduğunu iddia eden araştırmacılar bulunmakla birlikteDüşük Tansiyon Nedenleri - Düşük Tansiyon Tedavisi sorunun kanbasıncından kaynaklanmadığını öne sürenler de vardır; bunlara göre sorun kalpten kaynaklanmaktadır ve tedavi edilebilmektedir.

alıntı