Kan basıncını bitkilerle düzenleyin!

Kan basıncınızın yüksek yada düşük olması gibi bir probleminiz varsa bitkilerle herhangi bir yan etkiye mağruz kalmadan düzenleyebilirsiniz. Uzmanların açıkladığı kan basıncını düzene sokan bitkileri bu makalemizde paylaşıyorum.

kan basinci 300x176 Kan basıncını bitkilerle düzenleyin!

Kan basıncını kontrol altına almaya yardımcı bu bitkisel ilçaların içersinide olmazsa olmaz 3 madde bulunmaktadır. Bunlar sarımsak, arnavut biberi ve akdiken yapraklarıdır. Vücudun bağışıklı sistemini güçlendiren bu üç bitkisel öz kardiyovasküler hastalıkların önlenmesinde oldukça etkilidir.

Bitkisel kan basıncı ilaçlarının ilk hedefi kandaki kolesterol ve trigliserid seviyesini düşürmektir. Bitkisel terapiler kalın kan damarlarının inceltilmesine ve kanın damarlar içerisinde daha kolay akış sağlamasına imkan sağlar.

Bunun yanı sıra bitkisel ilaçlar kanda oluşan aşırı kan basıncı seviyesini düşürerek ve bağışıklık sistemini güçlendirerek inme ve kalp krizi gibi ani atakların oluşma riskini en aza indirmeye yardımcı olur. Bu sayede kalp çevresindeki kaslar güçlenir ve kan basıncının yükselmesi engellenir.

Bir önceki yazımız olan Burun kanamasında neler yapılır? başlıklı makalemizde burun kanamasında ilk yardım, burun kanamasında ne yapılır ve burun kanamasında yapılacaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.