Nefes darlığına iyi gelen bitkiler

Astım ve nefes darlığı hastalığı çeken hastalarımız ilaç kullanmak yerine bu hastalıkları bitkisel yollarla tedavi etmek istiyorlarsa bu yazımızı okumalarını kesinlikle tavsiye ederiz..

ihlamur 1238950210 280x300 Nefes darlığına iyi gelen bitkiler

Astım hastalığına Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Tatula yaprakları, Isırgan otu, Devetabanı, Yavşan otu, Bayır turpu, Nane
Hazırlanış Şekli:* Taze tatula yaprakları, bir müddet güneşte kurutulur. Kurutulan yapraklar rulo halinde sarıldıktan sonra, belirli aralarla sigara gibi içilir.
* Isırgan yaprakları, dövülmüş devetabanı yaprakları ile birlikte, yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür.Süzülerek elde edilen sıvı, bir kaba boşaltılarak günboyu dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, bir bardak içme su­yuna yarım fincan sıvı karıştırılarak yemeklerden önce bir bardak içilir.
* Yavşan otu, dilimlenmiş bayır turpu ile birlikte yarım saat süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, nane suyu karıştırıldıktan sonra bir kaba boşaltı­larak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, tedavi süresince yarı oranında içme suyuna karıştırılarak yemeklerden sonra bir bardak içilir.

Bir önceki yazımız olan hemofili hastalığı başlıklı makalemizde hemofili a, hemofili belirtileri ve hemofili hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.