Konu Etiketleri

akupunkturun zararlari , akupunktur zararlı mı , akupunktur zararları , akupunkturun zararları , zayıflamak için akupunktur , akupunkturla zayıflama zararları , akupunktur zararlimi zayiflama , akupunktur zayıflama zararları , akapunktur zararları , akupunktur ile zayıflama zararlımı , akupunkturun zayiflamaya yararlari , akupunktur zararlı mıdır , akapunktur zararlimi , akupunktur ile zayıflama sağlıklı mı , akupunktur sağlıklımı ,

Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi?

Sağlık forumunda bulunan Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi? konusunu görüntülemektesiniz. Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi? Grup Hepsi Fan Club - Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi? Kilo vermek isteyenlerin denediği bir yol da akupunk­tur. Akupunkturla zayıflamak mümkün ...

 1. #1

  Standart Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi?

  Sponsorlu Reklamlar  Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi?
  Grup Hepsi Fan Club - Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi?
  Kilo vermek isteyenlerin denediği bir yol da akupunk­tur. Akupunkturla zayıflamak mümkün müdür?

  Akupunktur, çeşitli hastalıkların tedavisinde uygulanan bir yöntem olmakla birlikte, zayıflama konusundaki bi­limsel klinik araştırmalar yüz güldürücü olmamıştır. Obezitede kullanılan akupunktur yöntemi, kulak bölgesindeki noktalara iğne batırarak stimüle etmek (uyarmak) esasına dayanır. Bugüne kadar yapılan çalışmalar çok kısa süreli olup genellikle 12 haftadan azdır ve standart tedavi proto­kolleri yoktur. Bu konuda yapılmış bazı bilimsel çalışma­larda akupunkturun obezite tedavisinde bilimsel olarak zayıflatıcı bir etkisi gösterilememiştir. Etkisi varsa bu du­rum psikolojik durumun düzelmesi ve plasebo (psikolojik) etkisinden kaynaklanmıştır. Diğer ilginç bir durum ise, 12 haftadan daha uzun süreli bilimsel metot uygulanan bir klinik çalışma yapılmamasıdır.

  Akupunkturla zayıfladığını ve sonra tekrar kilo aldığı­nı belirten hastalarımızla konuştuğumuzda, hemen tama­mı akupunktur sırasında düşük kalorili diyet yaptıklarını belirtmişlerdir. Bu kişilerde gözlenen kilo kaybının aku­punkturdan değil, düşük kalorili diyet yapmaktan kay­naklandığı açıktır. Akupunktur kilo vermede etkili bir yöntem ise, diyet yapmadan da kilo verdirmesi gerekirdi.

  Zayıflamak için satılan titreşimli aletler veya diğerleri fayda sağlıyor mu?

  Zayıflatıyor diye satılan elektrik uyarıcıların, kemerle­rin veya titreşim yapan aletlerin hiç faydası yoktur. Bu aletler spor yapmayı engellediği gibi bazı zararları da ola­bilir.

  Sauna ve bazı eşofmanların da kilo verdirdiği söylenir, bu doğru mudur?

  Sauna ve naylon eşofmanlarla zayıflamak mümkün de­ğildir. Saunayla vücutta sıvı kaybı olur, ancak kilolardan sorumlu olan yağlarda değişiklik olmaz. Aynı şekilde nay­lon eşofman giymek de sadece su atılmasına yarar. Yağ miktarında azalma olmaz.

  Bazı kadınlarda oluşan basenlerde yağ toplanması için lokal bir yöntem var mıdır?

  Sadece basene yönelik zayıflama veya vücudun bir böl­gesine yönelik zayıflama yoktur. Fazla kiloları verdikçe bu bölgelerde de incelme olacaktır. Buna rağmen basenleri incelmeyen kadınlarda basene yönelik egzersizler yapmakta fayda vardır. Hiç fayda görmeyenler lipektomi, liposuction, termal şort veya bazı kremlerden faydalanabilirler.

 2. İlginizi Çekebilir


 3. #2

  Standart Cevap: Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi?
  sağol cnm:cicek

 4. #3

  Standart Cevap: Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi?
  saoL......

 5. #4

  Standart Cevap: Zayıflamak İçin Akupunktur Etkili Bir Yöntem mi?
  sağol cnmm

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Benzer Konular

 1. Zayıflamak sanattır!
  Konuyu Açan: xPeax *, Forum: Bayanlara Özel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 12-29-2009, 09:24 PM
 2. sağlıklı zayıflamak
  Konuyu Açan: büşranın melekleri, Forum: Sağlık.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 01-29-2009, 08:29 PM
 3. ÖSS ve SBS İçin Etkili Çalışma Programı
  Konuyu Açan: feministanbul, Forum: Serbest Kürsü.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 01-29-2009, 02:18 PM
 4. Zayıflamak İçin 50 İpucu.
  Konuyu Açan: White Nigga, Forum: Bayanlara Özel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 01-27-2009, 02:12 PM
 5. Zayıflamak İçin
  Konuyu Açan: yoshy_hepsi, Forum: Bayanlara Özel.
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj : 02-12-2008, 10:10 PM
Genel Genel