[size=large]Mimar Olmayı Düşünüyor musunuz?[/size]
Grup Hepsi Fan Club - Mimar Nedir? Mimar Nedir? Mimarlar ev ve bina inşa eder,ofis ve apartmanlar için planlar yaparlar. Okul ve havaalanlarını dizayn ederler.Fakat yaptıkları planlar yapının dış görünümünden çok daha önemlidir. Çünkü yapıların güvenli ve güçlü olması çok önemlidir. Ayrıca binaları kullanan insanların ihtiyaçlarına cevap vermesi gerekir. İşte mimarlar tüm bu ayrıntılardan sorumludurlar.
Bir mimar ve müşteri ilk olarak müşterinin ne istediğini konuşurlar. Mimar aynı zamanda konuşulan projenin doğru olup olmayacağını ve çevreye zarar verip vermeyeceğini de karar verir. Bu konuşmalardan sonra mimar müşteri için bir ön çizim yapar.

Mimar Nedir?
Eğer fikirler kabul edilirse mimar planı çizer. Bu plan binanın nasıl görüneceğini ve ne şekilde inşa edileceğini gösterir. Çizim ise binanın ne şekilde havalandırılacağını, elektrik sistemini ve su tesisatının nasıl çalışacağını gösterir. Mimarlar eskiden kalem ve kağıt kullanarak çizim yaparlardı fakat günümüzde çoğu mimar bilgisayar kullanarak çizimlerini yapıyorlar.

Mimarlar genellikle konforlu ortamlarda çalışırlar ve zamanlarının çoğunu ofislerinde geçirirler. Bununla beraber bazen binanın yapıldığı yere giderek projenin nasıl yürüdüğünü kontrol ederler. Her meslekte olduğu gibi mimarlıkta da projenin zamanında bitmesi için stresli zamanlar yaşanır.
Mimarların çalışabilmesi için öncelikle yetkilerinin olması gerekmektedir. Bunun için mimari alanında üniversite bitirmek ve staj yapmak gereklidir.
(ALINTIDIRMimar Nedir?)