Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Sihirbazlık Öğren...

Serbest Kürsü forumunda bulunan Sihirbazlık Öğren... konusunu görüntülemektesiniz. sihirbazlık nedir? ne gibi sihirbazlıklar vardır? Grup Hepsi Fan Club - Sihirbazlık Öğren... sihirbazlıla hokkabazlık aynı şeydir. sihirbazlık bir göz yanıltma oyunudur yamadığımız halde siz onu biz çokbüyük birşey yapmışız ...

 1. #1
  Üye
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Yaş
  19
  Mesajlar
  0
  Rep Puanı
  492

  Red face Sihirbazlık Öğren...

  sihirbazlık nedir? ne gibi sihirbazlıklar vardır?
  Grup Hepsi Fan Club - Sihirbazlık Öğren... sihirbazlıla hokkabazlık aynı şeydir. sihirbazlık bir göz yanıltma oyunudur yamadığımız halde siz onu biz çokbüyük birşey yapmışız gibi görürsünüz. Şimdi size bir kaç tane numara vereceğim.

  ilk aşamada bir tane lastik 2 tane çengelli iğne bide bir çubuğu küçük bir kağıdın içine sarmalıyız.

  sonra lastiği çengelli iğne ile içim izden giysimizin omuz tarafına diker, sonra lastikle çenglli iğreni kağııdn içine
  sarıılı olan çubuğa dikeriz. d,kme işlemi bittikten sonra artık ihirbazlığa başlayabiliriz.

  elimize kağıda sarılı olan çubuğu alırırız. sonra bir iki üç der ve avucumuzu açarız. böylece lastik çeker ve çubuk içimize girer. diğer insanlarda çubuğun yok olduğunu sanır.

  hayatta daha bir çok sihirbazlık var. bunlar sadece en kolay olanı... bence en zor olanı mesela bir bir aslanı kediye odadaki insanların yer değiştirmesi biz görmediğimiz halde. bunlar olabilir, ama daha sihirbazlık bitmez.sihirbazlık matematik gibidir, öğren öğren bitmez.

  Kes-Birleştir

  Bir diğer basit ama etkili oyun. Bol bol pratik yapmadan gösteriyi denemeyin... Yaklaşık 20cm uzunluğunda bir ipe ihtiyacınız var. İpi sol elinizde tutun. İpin alt ucunu sağ elinizle alın ve sol baş ve işaret parmaklarınızın arasında tutarak bir halka oluşmasını sağlayın. Sağ elinizle ipi izleyici tarafındaki orta noktasından tutup sol elinizin arkasına doğru götürün. Halkanın ortasını avucunuza doğru götürürken, sol avucunuzu siper edip, baş parmağınızla ipin avucunuza yakın bölümüne takın ve çekin. Yapmak istediğimiz, ipin avucunuza yakın kısımından ikinci bir halka oluşturmak. İzleyici biraz önce sol elinize doğru götürdüğünüz halkanın orta kısmını sol elinizde tutuyormuşsunuz zannedecektir. Oysa gerçek orta kısım avuçta saklı, elin üstünden görünen kısım sahte orta noktadır. Sahte orta kısım kesilecek "kısa" ip parçasıdır. Halkayı kesin ya da izleyicilerden birine kestirin. Şimdi yeni kesilmiş uçları tutarken diğer "sağlam" uçları sallandırın. Burada hilenin fark edilmemesi için özen göstermeniz gerekir. Kesik uçları düğümleyin ve "ipi eski haline getirdiğinizi" söyleyin. İzleyiciler başaramadığınızı söyleyip gülerken, ipi iki elinizle yumak haline getirin. Düğümlü kısa parçayı bir elinizde gizlerken diğer elinizle uzun parçanın bir ucundan tutun ve ipi sallandırın. Şimdi başardınız...
  Ceviz Kabuğu

  Etki: Üç adet yarım ceviz kabuğunun altına beyaz boncuk konur. Kabuklar masa üzerinde sürülerek yerleri değiştirilir. İzleyici hangi kabuğu seçerse seçsin boncuğu bulamaz.

  Yöntem: Bu oyunun hilesi kabuklardadır. Kabukların arka kısmı traşlanmıştır. Kabuk boncuk üzerine konurken ileri itilerek traşlanmış kısımdan geriye çıkması sağlanır. Bu hareket sırasında işaret, orta ve yüzük parmakları kabuğun önünde, baş ve küçük parmaklar da geride tutulur. Kabuk altından çıkan boncuk baş ve küçük parmak tarafından kavranırken, diğer üç parmak da bu hareketin gizlenmesini sağlar.  Kırılan kürdan

  Etki: Masanın üzerine bir mendil serilir ve ortasına bir kürdan konur. Mendil, kürdan içeride kalacak şekilde katlanır. İzleyiciden kürdanı kırması istenir. Kürdanın çıtırtısı duyulduktan sonra sihibaz bir iki sihirli el hareketi yapar ve bir kaç sihirli söz söyler. Mendil açıldığında kürdanın sapasağlam olduğu görülür.

  Gereçler: Kenarları yarım santim kadar katlanmış ve dikilmiş bir mendil ve 2 adet kürdan.

  Hazırlık: Hazırlık aşamasında kürdanlardan biri mendilin kenarındaki dikilmiş kısıma batırılarak saklanır. Hangi kenarda saklandığını unutmamanız önerilir. Kırılacak olan kürdan işte bu mendil kenarına saklanmış olan kürdandır. Bundan sonra oyun sunulmaya hazırdır.

  Yöntem: Mendilin her iki yüzünü izleyicilere gösterin. Tekrar hatırlatalım, kürdanın hangi kenarda olduğunu sakın unutmayın. Diğer kürdanı mendilin ortasına yerleştirin. Daha sonra dört kenarın kürdanın üzerinden aşırılıp karşı köşeye gelecek şekilde mendili katlayın. Gizli kürdanın olduğu kenardan kavrayıp mendili izleyiciye uzatın ve kürdanı kırmasını isteyin. Katlanmış mendili açmadan başka izleyicilerin kırık kürdanı kontrol etmesine izin verebilirsiniz. Sihirli hareketlerden sonra mendili açtığınızda ortaya çıkacak olan izleyicinin elini bile sürmediği sağlam kürdan olacaktır.

  BARDAKTA KAYBOLAN SİHİRLİ PARA

  İşte size arkadaşlarınıza yapabileceğiniz son derece güzel bir sihirbazlık numarası.Yalnız bu oyun için birkaç malzemeye ihtiyacımız var.İlk olarak hemen bir gözlükçüye gidip, ****l bir 250 binlira büyüklüğünde yuvarlak bir cam kestirmeniz lazım.İkinci ihtiyaç duyabileceğiniz bir mendil ve son olarak bir 250 bin lira.Bütün malzemeyi toplayıp hazır olduğunda bu numarayı yapabilirsiniz.

  Oyunumuz , ****l bir parayı bir bardak su içinde kaybetmek.Bu oyunu yapabilmek için önce malzemelerimizi hazırlıyoruz.Malzemelerimizi hazırlarken kestirdiğimiz camı kimsenin görmemesine özellikle dikkat etmeliyiz.Çünkü bu cam parçası oyunumuzun en önemli parçası.En iyisi bu cam parçasını sağ cebinize koyun.

  İşte şovumuza başlıyoruz.Su dolu bir bardak alarak bir masanın üstüne koyun ve arkadaşınızdan kaybetmek üzere ****l bir 250 binlira isteyin.Arkadaşınızın üzerinde olmaması ihtimaline karşı bu ****l parayı yanınızda taşımanızda yarar var.250 bin lirayı arkadaşınıza iyice kontrol ettirin.Arkadaşınız ****l parayı kontrol ederken sizde pantalon cebindeki cam parçasını kimseye göstermeden avucunuzun içinde saklayın.Arkadaşınız kontrolünü bitirdikten sonra ****l parayı ondan alın ve kalın bir mendilin ortasına koyun.Mendili ters çevirin ve işte en önemli nokta.Mendili ters çevirirken ****l parayı avucunuza saklayıp, ****l paranın yerine , avucunuzda sakladığınız cam parçasını yerleştirin.Mendilin üstünden cam parçasını sıkıca tutun.Bu çıkıntı aynı ****l paranın verdiği izlenimi verecektir.Mendilin üstünden cam parçasını arkadaşınıza tutturun.Arkadaşınız ****l paranın hala mendilin içinde olduğuna emin olacaktır.Şimdi son bölümü yapabilirsiniz.Mendilin eteklerini su dolu bardağın etrafına çadır gibi yerleştirin ve arkadaşınıza parayı bırakmasın söyleyin.Arkadaşınızın ****l para sandığı cam parçası aynı ****l paranın çıkardığı çınlamayla su bardağının içine düşecektir.

  Oyununuzun finalinin etkili olması için mendili açmadan arkadaşınıza ****l paranın nerede olduğunu sorun.Arkadaşınız kendinden emin bir biçimde bardağın içinde olduğunu söyleyecektir.Mendili açmadan avucunuzda sakladığınız parayı sanki arkadaşınızın kulağının arkasından çıkarıyormuş gibi yapıp ona peki bu ne diye sorun ve mendili açın.Su dolu bardağın içindeki görülmeyeceği için arkadaşınız bu durum karşısında ne yapacağını şaşıracak ve sizin büyük bir sihirbaz olduğunuzu kabul edecektir.

  GAZETE KAĞIDINDAN PARA YAPMAK

  İşte size muhteşem bir oyun. Bu oyunu başarıyla gerçekleştirdiğinizde sizi seyredenler bu oyunun sırrını öğrenmek için peşinizden koşacaklar. Kullanılan malzemeler son derece basit olduğundan bu oyunu her yerde yapmak mümkün. Bu oyunu iyi öğrenmeniz her türlü arkadaş ortamında sizi aranılan biri yapacaktır. Ancak dikkat bu oyunda kibrit kullanılarak kağıt yakılacağından 18 yaşından küçük sihirbaz adaylarının yapmamasında yarar vardır. Bu ikazımıza uyacağınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Oyunumuz aslında çok basit. Kağıt para büyüklüğünde kesilmiş bir kağıdı ellerimizin tamamen boş olduğunu gösterip, kollarımızı sıvadıktan sonra kibritle tutuşturuyoruz ve külleri avucumuz içinde ovalarken birden bire 20 milyon liraya dönüştürüyoruz. Nasıl, çok güzel değil mi? Hele geçim sıkıntısı çekilen bu günlerde. Bu nedenle anlatacaklarımızı dikkatle dinleyip oyunumuzu bir an önce öğrenin.

  Oyunumuz için daha önce de söylediğimiz gibi son derece basit malzemelere ihtiyacımız var. Para büyüklüğünde kesilmiş gazete kağıdı, 20 milyon liralık bir banknot ve bir kibrit kutusu.

  Gelelim oyunumuzun nasıl yapıldığına. Önce kibrit kutusunu yarım açıyorsunuz. Daha sonra elimizdeki 20 milyonu kibrit kutusunun açılan tarafının arkasındaki boşluğa sığacak biçimde katlıyor ve bu boşluğa kağıt parayı yerleştiriyorsunuz. Bu işlemi tamamladıktan sonra kibrit kutusunun paranın saklandığı kısmını size bakacak şekilde masaya bırakıyorsunuz. Artık oyuna başlayabilirsiniz.

  Sıra geldi gösteri kısmına. Numarayı yapmadan önce ellerinizin boş olduğunu izleyicilere gösteriyor ve hatta kollarımızı sıvayarak iyice emin olmalarını sağlıyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra para büyüklüğünde kestiğiniz gazete kağıdını elinize alıp külah biçiminde kıvırıyorsunuz. Geldik en önemli kısıma. Oyununuzun başarılı olması için bu bölümü defalarca kendi kendinize çalışmanız lazım. Bu bölümde yapacağınız en ufak hata oyununuzun başarısız olmasına yol açacaktır. Masanın üstündeki kibrit kutusunu elinize alıyor ve açık kısmından bir kibrit alıp külah haline getirdiğiniz gazete kağıdını tutuşturuyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra kutuyu kapatırken gizli bölüme saklanmış olan 20 milyonluk banknot avucunuza düşecektir. Artık kibrit kutusunun görevi tamamlanmıştır.

  Onu masanın üstüne atabilirsiniz. Artık külahın yanıp kül olmasını beklemekten başka yapacağınız bir şey kalmadı. Külah söndükten sonra külünden bir parça alın ve sihirli sözcüklerinizi söyleyerek külü ovuşturmaya başlayın. Bu hareketin devamında daha önce kibrit kutusundan avucunuza düşürdüğünüz katlı parayı artistik hareketlerle açarak seyircinize gösterin. Bu bölümü de başarılı yapmak istiyorsanız önce ayna karşısında kendi kendinize çalışmanız zorunludur. Ne kadar çok çalışırsanız, mükemmel hareketlere o kadar çok yaklaşırsınız. İllüzyon sanatı, bir takım küçük hilelerin mükemmel hareketlerle yapılmasına dayanır. Bunu unutmayın.

  KARŞILIK İSTEYEN WEREBİLİR KARSILIK WEREN İKİ KATINI BULUR...;)

 2. #2
  c(: zaram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  BG
  Yaş
  21
  Mesajlar
  1,958
  Rep Puanı
  54126413

  Standart RE: Sihirbazlık Öğren...

  rep istemek yasak..!!

  saol..;)

 3. #3
  Üye
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Yaş
  23
  Mesajlar
  0
  Rep Puanı
  2491

  Standart RE: Sihirbazlık Öğren...

  Sihirbazlık Öğren... zaram Nickli Üyeden Alıntı
  rep istemek yasak..!!

  saol..;)

 4. #4
  Üye
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Yaş
  19
  Mesajlar
  0
  Rep Puanı
  492

  Standart RE: Sihirbazlık Öğren...

  rep istemedim rep weren rep bulur anlamında...

 5. #5
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Aug 2008
  Yaş
  19
  Mesajlar
  0
  Rep Puanı
  476

  Standart RE: Sihirbazlık Öğren...

  çok güseller saol

 6. #6
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Yaş
  16
  Mesajlar
  0
  Rep Puanı
  2543

  Standart RE: Sihirbazlık Öğren...

  Sihirbazlık Öğren... zaram Nickli Üyeden Alıntı
  rep istemek yasak..!!

  saol..;)

 7. #7
  Dr.Bieber. #ALwaysHappy~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Bulunduğu Yer
  BieberLand
  Mesajlar
  0
  Rep Puanı
  429497271

  Standart RE: Sihirbazlık Öğren...

  saol cnm

 8. #8
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Yaş
  22
  Mesajlar
  159
  Rep Puanı
  607

  Standart RE: Sihirbazlık Öğren...

  saol cnm

 9. #9
  Üye
  Üyelik Tarihi
  Feb 2009
  Yaş
  17
  Mesajlar
  1
  Rep Puanı
  438

  Standart Cevap: Sihirbazlık Öğren...

  arkadaşlar bende bi sihirbazlık numarası soylemek istiyorum şimdi pastel boyalara ihtiyacımız var sonra bir arkadaşımızdan pastel boyalardan herhangi bir renk seçmesini isteyin sonra onu elinize vermesini isteyin sizde (eliniz arkada)tırnağınızı boyayın sonra boyadığınız tırmak hangi eldeyse onu arkadaşınızın başına koyun rengi göreceksiniz zaten arkadaşınıza söyliceksiniz o da tabii şaşırcak:bravo

 10. #10
  Michael jackson manyaqı _eren_irem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu Yer
  michael'ımın yanında her yerde
  Yaş
  16
  Mesajlar
  0
  Rep Puanı
  1088372

  Standart Cevap: Sihirbazlık Öğren...

  ya bunlar çok basit numaralar basit derken yazın googleye ilizyon numaraları herşey çıkıo bence fazla emek harcamamıssın  senden baskası yOk bu dünyada
  yada senden şevkatlisi
  tabikide Mükemmelliyetçİsi
  senin hakkında kötü düşünenler
  Utanmalı Çünkü sen MiChael
  Çünkü sen ..Hep hAklıyı dEstekLersin
  Dünyada tek
  Ve bir pop of the king'sin

  I LOVE YOU MICHAEL !!

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Benzer Konular

 1. Birkaç Sihirbazlık
  Konuyu Açan: MéRvé . ~, Forum: Serbest Kürsü.
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj : 02-05-2009, 01:52 PM
 2. sihirbazlık sırları
  Konuyu Açan: StoP, Forum: Serbest Kürsü.
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj : 05-19-2008, 08:32 PM

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok.
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •